Ten artykuł jest poświęcony Beagle Corgi Mix, rasie psów, która wygląda i zachowuje się jak mieszanka beagle’a i pudla. Wyjaśniamy, dlaczego psy te są często nazywane „Beagis”, ponieważ mają gładką, kręconą sierść i inteligentną osobowość. Dowiesz się również, jak się z nimi obchodzić, w tym jakie mają dziwactwa.

Psy beagi skomlą i wyją

Psy beagi mają wyraźne cechy osobowości. Choć rzadko szczekają, to wyją i skomlą. Ich nazwa pochodzi od francuskiego słowa begueule, oznaczającego otwarte gardło. Beagle są bardzo głośne, zwłaszcza w towarzystwie swoich właścicieli. Kiedy szczenięta są młode, uczą się nawoływać swoich ludzi i inne szczenięta skomleniem lub wyciem. Ale co zrobić, jeśli często słyszysz te dźwięki? Co powinieneś zrobić?

Wygląd szczeniaka rasy Beagi zależy od genetyki jego rodziców. Ta mała rasa ma długie nogi i długi pysk. Gdy jest podekscytowana, wydaje charakterystyczny skowyt lub wycie. Dźwięki te są charakterystyczne dla rasy Beagi. Szczeniaki Beagi są krótkie i średniej wielkości, dlatego doskonale nadają się do mieszkań. Są bardzo towarzyskie i łatwe w szkoleniu.

Są inteligentne

Psy rasy Beagle Corgi Mix są bardzo inteligentne. Są również czułe i towarzyskie. Rasa ta ma tendencję do niezależności, ale jest też bardzo podatna na szkolenie. Ta krzyżówka została stworzona w celu zwiększenia możliwości szkoleniowych Beagli. Beagle są z natury niezależne, ale podczas szkolenia mogą wykazywać brak lojalności. Ze względu na ich wysoki poziom energii mogą się bardzo nudzić, jeśli są pozostawione same sobie przez dłuższy czas.

Zarówno Beagle, jak i Corgisy są psami o wysokim poziomie energii, więc potrzebują swoich właścicieli przez większość dnia. Beagle i Corgisy wymagają regularnych zabaw i ćwiczeń. Zapobiega to częstym problemom behawioralnym, które mogą wynikać z samotności. Mogą też mieć nadwagę. Jednak ich wysoki poziom energii sprawia, że są wspaniałymi towarzyszami dla tych, którzy lubią aktywny fizycznie tryb życia. Dlatego psy rasy Beagle i Corgi są idealne dla aktywnych rodzin z dziećmi.

Rasa ta może być podatna na otyłość, ponieważ jest połączeniem rasy Beagle i Corgi. Musisz określić idealną ilość karmy, jaką będziesz podawać swojemu psu, biorąc pod uwagę jego wiek, metabolizm i genetykę. Ważne elementy zdrowej diety Beagla to tłuszcz, białko oraz witaminy C i E. Beagle potrzebują więcej niż jednego posiłku dziennie, ale są bardzo tolerancyjne na różne rodzaje pożywienia i diety.

Są skore do zabawy

Psy rasy Beagle Corgi są bardzo energiczne, inteligentne i towarzyskie. Niewielkie rozmiary i krótkie nogi tej rasy sprawiają, że świetnie sprawdzają się w zawodach agility. Chociaż nie mają takich umiejętności zwinnościowych jak ich kuzyni Beagle, są wystarczająco zwinne, aby dotrzymać kroku najlepszym. Pomimo mniejszych rozmiarów, psy rasy Beagle Corgi świetnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Świetnie dogadują się z innymi zwierzętami domowymi i są doskonałymi towarzyszami dla osób starszych i samotnych właścicieli.

Rasa rodzicielska Beagle jest wysokoenergetyczna, co czyni je idealnymi do życia w mieszkaniu. Choć Beagle ma duży popęd do zdobywania, może być również skłonny do gonienia małych zwierząt. Choć Beagle ma swój własny, charakterystyczny smak, należy podawać mu wysokiej jakości karmę, która zaspokoi jego potrzeby żywieniowe. Mieszanka tych dwóch ras ma również wpływ na stan zdrowia psa, w tym na problemy z oczami i niedoczynność tarczycy. Rodzeństwo Corgi może również powodować pewne problemy zdrowotne, takie jak zanik siatkówki i niedoczynność tarczycy. Ponadto Beagi może być podatny na infekcje uszu.

Pies rasy Beagle corgi mix jest jedną z najbardziej czułych i lojalnych ras psów. Jego temperament jest jedną z najlepszych cech tej rasy psów. Jest bardzo czuły, chętny do zabawy i towarzyski, co czyni go idealnym psem dla rodziny. Jeśli rozważasz adopcję jednego z nich, ważne jest, abyś zapoznał się z rasą i wiedział, jak wyglądają i zachowują się psy tej rasy. Posiadanie psa rasy Beagle corgi mix ma wiele zalet.

Mają gładką sierść

Gładka sierść psów rasy Beagle corgi mix sprawia, że są one łatwe w pielęgnacji. Psy tej rasy nie zrzucają obficie sierści, ale powinny być regularnie kąpane. Długie uszy Beagli są podatne na infekcje, dlatego należy je regularnie czyścić. Należy także dbać o odpowiednią długość zębów i paznokci. Przerośnięte paznokcie są powodem do niepokoju. Psy te mogą żyć 12-15 lat.

Sprawdź też:   Wszystko o Beagle Golden Retriever mix

Beagle mają bardzo wrażliwy zmysł węchu, potrafią wyczuć do 50 różnych zapachów. Corgisy również mają bardzo wrażliwy nos, ponieważ zostały wyhodowane do pasterstwa bydła. Cieszą się również opinią doskonałych poganiaczy. Beagle prawdopodobnie odziedziczyły po Beaglu długie uszy, które unoszą zapachy do ich nosów. Dzięki temu mają silny i wyjątkowy węch.

Mieszańce Corgi są wszechstronne i rzadko szczekają. Corgisy są krótsze niż Beagle, a opadające uszy przypominają te u sznaucerów. Obie rasy są znane ze swojej inteligencji i przywiązania do ludzi. Doskonale odnajdują się w aktywnych środowiskach rodzinnych i są niezwykle lojalne. Są po prostu najlepsze! Mają gładką, falistą i błyszczącą sierść.

Mają krótką żywotność

Mieszaniec Beagle corgi ma krótką żywotność z powodu kilku typowych problemów. Rasa ta jest brachycefaliczna, co oznacza, że jej czaszki są zbyt małe. Cechy te sprawiają, że rasa Beagi jest podatna na problemy z układem oddechowym i ma problemy z radzeniem sobie w upalne dni. Krótka długość życia oznacza również, że psy te mają osłabione zdrowie serca z powodu utrudnionego oddychania. To z kolei obciąża ich narządy.

Mieszaniec Beagle corgi ma wysoki poziom energii, co może prowadzić do otyłości. Chociaż nie musisz się martwić, że Twój nowy futrzany przyjaciel zbytnio przybierze na wadze, ważne jest, aby zapewnić mu dużo ruchu, aby utrzymać jego metabolizm w dobrej kondycji. W przeciwnym razie Beagle Corgi może łatwo się znudzić, a najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest zapewnienie psu aktywności i angażowanie go w stymulujące zajęcia.

Życie Beagle corgi mix szacuje się na 12-15 lat, ale zależy to od opieki i szkolenia. Rasa ta jest inteligentna i potrafi zachowywać się zgodnie z oczekiwaniami swoich właścicieli. Jej krótka długość życia nie oznacza jednak, że nie warto w nią inwestować. Rasa ta jest aktywna, chętna do zabawy i tolerancyjna wobec swoich właścicieli. Psy rasy beagle corgi mix mają również wysoki poziom energii i cierpliwości.

Mają zakręcony ogon

Czy psy rasy beagle corgi mix mają opadające uszy? Tak. Ale czy wszystkie beagle mają kręcone ogony? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaką rasę wybierzesz. Beagle częściej ma kręcony ogon niż prosty. Mieszaniec beagle corgi będzie miał kręcony ogon, jeśli jest on częścią umaszczenia beagle’a.

To, czy Twój mieszaniec beagle corgi ma kręcony ogon, jest kwestią genetyki. Większość beagli rodzi się z prostymi, falistymi ogonami. W rzeczywistości ogon niektórych beagle’i może mieć kształt półksiężyca. W wysokiej jakości standardach hodowlanych wymagany jest prosty ogon. Jeśli jednak ogon psa Beagle corgi mix jest kręcony, może to być wynikiem genetyki jednego z rodziców.

Beagle i corgi mix są blisko spokrewnione pod względem temperamentu i wyglądu fizycznego. Obie rasy znane są ze swoich spokojnych i kochających osobowości, ale Beagle jest jedynym psem na świecie z kręconym ogonem. Kręcony ogon nie jest jednak niczym złym, ponieważ oznacza, że Twój pies jest wspaniałym towarzyszem i przyjacielem. Jeśli zastanawiasz się, jakiej rasy jest Twój Beagle, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach ogonów i ich cechach charakterystycznych.

Mają opadające uszy

Opadające uszy są powszechne wśród psów rasy Beagle corgi mix. Mają krótkie nogi i długie tułowia. Ich sierść jest zazwyczaj trójkolorowa, ale może też przybierać tradycyjne kolory corgi. Psy rasy Cortese mają długą, prostą sierść. Z kolei Beagle ma krótkie, opadające uszy. Ważne jest, aby zauważyć te różnice przy wyborze psa.

Pomimo że jest to powszechna cecha wyglądu tych ras, ważne jest, aby wiedzieć, co jest przyczyną tej deformacji. Jedną z możliwych przyczyn jest krwiak małżowiny usznej, czyli krwisty pęcherz na zewnętrznej skórze małżowiny usznej. Stan ten jest często skutkiem urazu lub traumatycznego zdarzenia. Może być również wynikiem zaburzeń genetycznych lub innej przyczyny.

Psy rasy beagle corgi mix mają wyraźnie opadające uszy. Uszy tych psów mogą być opadające, jeśli zostały wyhodowane z jednej z tych dwóch ras. Beagle mają małe uszy, podczas gdy Corgi mają długie. Oznacza to, że obie rasy mają wiele problemów, w tym opadające uszy.

Podobne Tematy