Jeśli szukasz psa, który dołączy do Twojej rodziny, rozważ zakup beagle’a, jamnika lub shi-beagle’a. Te rasy psów są często określane mianem „winer mix”. Być może chciałbyś dowiedzieć się więcej na ich temat i dowiedzieć się, czym różnią się od siebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych psach. Jest wiele powodów, aby kochać beagle’a.

Beagle

Dexle to krzyżówka beagle’a z jamnikiem. Te dwie rasy psów mają wiele cech wspólnych. Obie są bardzo towarzyskie i chętne do zabawy, ale wymagają cierpliwości i szkolenia. Beagle jest znany ze swoich zdolności do polowań naziemnych, a jamnik z polowań na borsuki. Ich nazwy wzięły się stąd, że są mieszańcami dwóch popularnych ras psów.

Rasa ta jest podatna na pewne dolegliwości zdrowotne, w tym problemy z uszami, oczami i ogonem. Ich genetyka decyduje również o długości życia. Odpowiednia pielęgnacja Beagle’a wydłuży jego żywotność. Właściwa dieta i ruch są niezbędne dla zdrowego życia, podobnie jak częste wizyty u weterynarza. Jednak u niektórych psów Beagle może wystąpić padaczka, a najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy pies cierpi na tę chorobę, jest badanie przez lekarza weterynarii.

Beagle jest bardzo zróżnicowaną rasą i może być nieco trudny w szkoleniu, jeśli jesteś właścicielem psa po raz pierwszy. Rasa ta ma silny charakter i nie jest łatwo okiełznać jej uparte i nieustępliwe usposobienie. Po wyszkoleniu Beagle są jednak wspaniałymi psami rodzinnymi i świetnie dogadują się z dziećmi. Beagle są również bardzo czułe i chętne do zabawy, potrzebują więc dużo czasu na zabawę, aby utrzymać dobry nastrój.

Jamniki

Jamniki i mieszaniec beagwinera to dwie rasy, które są spokrewnione, ale różnią się wyglądem. Jamniki mają rudawe odcienie na twarzy i ciele, a w innych miejscach są czarne. Ten drugi typ nazywany jest pręgowanym i jest wynikiem działania dwóch różnych genów w tym samym obszarze sierści.

Dorszcze mogą być trójkolorowe lub dowolnego koloru, w tym czarne lub czekoladowe. Psy te mogą być również trójkolorowe, z cytrynowymi i białymi pasami na sierści. Jak w przypadku każdego psa, ważne jest, aby dbać o zdrowie psa, wykonując coroczne badania kontrolne i stosując aktualne szczepienia. Odwiedź lekarza weterynarii, aby dowiedzieć się, jak dbać o wyjątkowe potrzeby Twojego Doxle.

Rasa ta nie nadaje się do mieszkania. Jamniki są psami średniej wielkości, które nie wymagają dużo ruchu. Są też zwykle przyjaźnie nastawione do innych zwierząt domowych i dzieci. Ich temperament charakteryzuje się chęcią zaimponowania właścicielowi. Mogą być jednak uparte, zwłaszcza jeśli nie są dobrze socjalizowane. Mogą również warczeć lub szczekać na obcych i być powściągliwe.

Doxie Cairn to kolejny przykład mieszanki jamnika i beagle’a. Rasa ta nie jest oficjalną rasą. Rasa ta nie jest oficjalną rasą, ale jest krzyżówką jamnika i cairn teriera. Jest łagodna w usposobieniu i ma charakter rodzinny. Nie jest polecany do mieszkań, ponieważ wymaga częstszego szczotkowania. Jest jednak doskonałym psem dla osób, które nie mają małych zwierząt domowych.

Beagle mieszaniec jamnika

Mieszańce jamnika i beagle’a są bardzo popularne, i to nie bez powodu. Psy tej rasy są bardzo przyjazne i potrafią dobrze związać się z właścicielami. Psy te są dość łatwe w utrzymaniu, ale wymagają dużo cierpliwości podczas szkolenia. Mieszaniec jamnika i beagle’a jest uroczym zwierzęciem, ale może być bardzo wymagający w utrzymaniu, jeśli nie jest odpowiednio szkolony. Mieszaniec jamnika Beagle może żyć od 10 do 13 lat i jest doskonałym wyborem, jeśli nie masz nic przeciwko psu wymagającemu dużych nakładów na utrzymanie.

Rasa Beagle jest niezwykle zróżnicowana. Są one powszechnie wykorzystywane przez służby porządkowe i wojskowe, a przy tym są bardzo inteligentne. Ze względu na swoją inteligencję mogą być jednak trudne do wyszkolenia, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem psa po raz pierwszy. Temperament Beagle’a jest różny, ale generalnie są one bardzo przyjazne w stosunku do dzieci i mogą tolerować szczekanie i pociąganie ogonem przez dziecko.

Mieszańce Beagle’a i jamnika są często nazywane Doxle, Doxie, Beaschund lub Doxie. Rasy te są mieszańcami i uważane są za mieszańce pierwszego pokolenia. Psy te są mieszanką czystej krwi beagle’ów i czystej krwi jamników. Nie są one uznawane przez American Canine Hybrid Club, ale są popularnymi rasami w Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź też:   Wszystko o Beagleman - Rasa psów

Shi-Beagle

Shi-Beagle jest rasą mieszańcową, która łączy w sobie cechy beagle’a i shiba inu. Jego wielkość i temperament są bardzo zróżnicowane, może być łagodny i czuły, może też być niezależny, energiczny i czujny. Ta rasa psów jest bardzo inteligentna i wymaga wczesnej socjalizacji. Jego skłonności myśliwskie i wytrzymałościowe pochodzą z obu stron mieszanki biologicznej, dlatego powinien być szkolony w młodym wieku.

Beagle ma głęboko osadzoną głowę i orzechowe oczy. Ma łagodny, błagalny wyraz twarzy, jest czuły i otwarty. Ma silny węch, dzięki czemu doskonale nadaje się do tropienia. Ma silny instynkt wycia i często atakuje swojego właściciela, jeśli uzna, że coś jest dla niego niedozwolone.

Beagle był kiedyś malutki i nazywano go psem kieszonkowym. Beagle to po francusku „głośny pysk”, a królowa Elżbieta I była wielbicielką tej rasy. Inna starożytna rasa, Shih Tzu, to zupełnie inna historia. W języku chińskim słowo Shi-Tzu oznacza „małego lwa”. Rasa ta prawie wyginęła po rewolucji komunistycznej w Chinach, ale wszystkie współczesne Shi-Tzu pochodzą od grupy 14 psów.

Bea-Tzu to mała, inteligentna rasa psów, która powstała w wyniku skrzyżowania Beagle’a i Shih Tzu. Pies ten jest bardzo zabawny, ale również bardzo opiekuńczy. Szczenięta Bea-Tzu są chętne do zabawy, ale mogą być też opiekuńcze i wymagają nadzorowanej interakcji z dziećmi. W porównaniu z innymi rasami nie są one dobrym wyborem dla dużych rodzin.

Chihuahua Beagle

Jeśli szukasz zwierzaka rodzinnego, rozważ adopcję Chihuahua Beagler. Psy te nie lubią ostrej zabawy i są ogólnie przyjazne. Nie radzą sobie jednak dobrze z obcymi, więc upewnij się, że zapoznasz je z ludźmi, gdy po raz pierwszy przyniesiesz je do domu. Najlepiej czują się w domu, w którym zawsze jest ktoś, kto może je nadzorować.

Mieszańce Beagle i Chihuahua mają różne rodzaje sierści i rozmiary. Standardowy Beagle ma od 13 do 15 cali wysokości i waży od 20 do 30 funtów, natomiast kieszonkowy Beagle jest mniejszy – ma mniej niż 13 cali wysokości i waży poniżej 20 funtów. Obie rasy mają podobny wygląd i osobowość oraz świetnie dogadują się z dziećmi. Inną ciekawą mieszanką tych dwóch ras jest Cheagle, który jest krzyżówką tych dwóch psów. To świetny wybór dla rodzin, które nie mogą się zdecydować, którego psa kupić.

Wygląd Chihuahua Beagel zależy od tego, który gen psa jest bardziej dominujący. Większość potomstwa ma krótką sierść podobną do Beagle’a, podczas gdy niektórzy odziedziczą sierść po rodzicach Chihuahua. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Niektórzy potomkowie rasy Chihuahua Beagle mają długą sierść, co sprawia, że są doskonałymi zwierzętami dla alergików.

Pomeagle

Beagle to bardzo zróżnicowana rasa psów. Są one powszechnie wykorzystywane przez organy ścigania, wojsko i jako psy towarzyszące dla zwierząt rodzinnych. Są bardzo inteligentne, ale mogą być trudne w szkoleniu, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym właścicielem psa. Temperament Beagle’a również jest zmienny, może być uparty lub zawzięty. Rasa ta jest znana z czułości w stosunku do dzieci, ale należy podjąć odpowiednie kroki, aby zapobiec ciągnięciu za ogon, ciągnięciu za uszy i innym niepożądanym zachowaniom.

Doxle to rasa mieszana, która łączy w sobie beagle’a i jamnika. Może być również znany jako jamnik lub beashund. Psy tej rasy mogą ważyć do 30 funtów, a ich wygląd zależy od tego, po którym z rodziców są bardziej podobne. Jamniki są mniejsze niż doksy, dlatego proporcje ich ciała są podobne. Doxle mają krótkie nogi, klapnięte uszy i długie kufy.

Doxle mają kręconą lub krótką sierść. Są psami o umiarkowanej sierści. Doxle musi być codziennie ćwiczony. Doxle nie nadają się do przebywania przez dłuższy czas na zewnątrz, ponieważ nie mają zimowej sierści. U Doxli mogą również wystąpić problemy ze wzrokiem, takie jak zaćma lub jaskra. Rasa ta ma zaskakująco wysokie ryzyko wystąpienia tych schorzeń.

Podobne Tematy