Zainteresowany posiadaniem chihuahua mini pinscher? Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przed zakupem. W tym artykule poznasz charakterystykę rasy, jej wielkość, pielęgnację i socjalizację. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Pomoże Ci również zdecydować, czy powinieneś kupić psa mieszańca, czy czystej krwi.

Charakterystyka rasy

Chihuahua Mini Pinczer to żywa, energiczna rasa, która jest doskonałym zwierzęciem domowym dla emerytów lub rodzin, w których ktoś cały dzień przebywa w domu. Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz szczeniaka, czy dorosłego psa, starsze psy są łatwiejsze do przyzwyczajenia niż młode. Starsze psy są też często łatwiejsze do przyuczenia niż szczeniaki. A ponieważ psy te pochodzą ze schronisk, zwykle można je znaleźć za dużo mniejszą cenę. Psy te są również zazwyczaj szczepione.

Chihuahua Mini Pinscher jest rasą mieszaną, więc można znaleźć zarówno psy płci męskiej, jak i żeńskiej. Ta mieszana rasa jest idealna dla rodzin z dziećmi, ale należy pamiętać o zagrożeniach, które towarzyszą tym psom. Mogą one zarazić się wieloma chorobami bakteryjnymi i wirusowymi. Na szczęście szczepienia mogą pomóc w zapobieganiu wielu powszechnym dolegliwościom u tej rasy, ale istnieją pewne zagrożenia dla zdrowia, o których należy pamiętać. Pinczery miniaturowe mogą cierpieć na chorobę Legg-Perthesa, zwichnięcie rzepki, postępujący zanik siatkówki i problemy z sercem.

Ponieważ rasa ta jest mieszanką, pinczer miniaturowy Chihuahua będzie miał kilka odrębnych cech. Pinczer miniaturowy jest mniejszy od chihuahua, ale waży od pięciu do jedenastu kilogramów. Jest to bardzo radosny pies, który kocha ludzi i jest doskonałym towarzyszem do mieszkania. Psy rasy Chihuahua Mini Pinscher dobrze radzą sobie także z innymi zwierzętami domowymi. Pies będzie mniej podatny na lęk separacyjny, jeśli będzie przebywał w obecności innej osoby.

Wielkość

Jaka jest średnia długość życia psa rasy Chihuahua Mini Pinczer? Średnia długość życia chihuahuy wynosi od 14 do 18 lat, ale może się różnić w zależności od osobnika. Niektóre chihuahuas dożywają nawet 20 lat. Zaleca się szczepienia psów chihuahua, aby zapobiec powszechnym chorobom.

Pinczer miniaturowy jest prawie dwa razy większy od chihuahua. Samiec Min Pin może osiągnąć nawet 12 cali wzrostu, podczas gdy samica waży od 8 do 11 funtów. Ich krótka, kręta sierść ma niski współczynnik linienia. Chihuahuas nie są zalecane dla małych dzieci. Najlepiej nadają się dla rodzin ze starszymi dziećmi.

Chihuahuas to małe, dumne psy o lśniącej sierści i klinowatym ciele. Psy te mają reputację dobrych psów stróżujących i wspaniałych towarzyszy. Chihuahua Mini Pinczer waży około 8-10 funtów. Chihuahua są zarejestrowane w American Kennel Club od 1904 r.

Synser miniaturowy musi mieć od dziesięciu do dwunastu centymetrów wzrostu. Jest to pies kwadratowy, co oznacza, że jego ciało jest dłuższe niż wzrost. Jego uszy są ustawione pod kątem 45 stopni. Pinczer miniaturowy powinien być wykastrowany, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i zapobiec ciąży. Można go również zmierzyć w domu. Pamiętaj, aby mierzyć psa od głowy do kłębu, aby uniknąć pomyłek.

Pielęgnacja

W złotych latach pinczery miniaturowe są podatne na niewydolność serca, która jest główną przyczyną śmierci psów. Choroba zastawek serca (inaczej choroba zastawkowa serca) występuje wtedy, gdy zastawka w sercu słabnie i pozwala na cofanie się krwi wokół niej, obciążając serce. Szmery w sercu są jednym z objawów ostrzegawczych choroby zastawek serca, a lekarz weterynarii powinien regularnie wykonywać badania serca, aby monitorować stan zdrowia zwierzęcia.

Ponieważ pinczer miniaturowy ma tak dużo energii, potrzebuje dużo ruchu. Uwielbia się bawić, więc upewnij się, że masz dużo miejsca do jego ćwiczeń. Chociaż uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, ważne jest, aby trzymać go w domu, kiedy nie bawi się lub nie biega. Wyprowadzanie pinczera miniaturowego na zewnątrz może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, a ponadto może on być narażony na ataki większych psów lub jastrzębi.

Mimo niewielkich rozmiarów pinczery są czujne i uważne na gości. Mają wrodzone pragnienie socjalizacji. W związku z tym mogą szczekać na nieznajomych. Jednak gdy już przyzwyczają się do odwiedzających, będą się do nich przyzwyczajać. Chociaż chipiny świetnie dogadują się z innymi zwierzętami domowymi, wolą dorosłe, które są spokojne i łagodne. Idealnie byłoby mieć jedno zwierzę w domu.

Socjalizacja

Jeśli myślisz o kupnie pinczera miniaturowego Chihuahua, z pewnością słyszałeś o jego temperamencie. Choć te dwie rasy mają wiele podobieństw, mają też inne potrzeby. Są ostrożne w stosunku do gości, zwłaszcza nowych, i często szczekają. Jednak po pewnym czasie psy te przekonują się do odwiedzających i potrafią być bardzo dobre w kontaktach z innymi zwierzętami domowymi. Ponieważ potrzebują uwagi, są doskonałymi towarzyszami dla starszych osób i są w stanie tolerować także inne zwierzęta domowe.

Sprawdź też:   Wszystko o Beagle Cattle Dog Mix

Zanim przyniesiesz do domu swojego nowego szczeniaka, upewnij się, że jest on socjalizowany z innymi zwierzętami i ludźmi. Chihuahua pinczer miniaturowy powinien być socjalizowany z innymi psami, kotami, dziećmi i nieznajomymi. Jak w przypadku każdej innej rasy, szczeniaki muszą wiedzieć, że psy różnią się od kotów, więc bądź na to przygotowany. Ważne jest również, aby zapoznać psa z dziećmi, zanim wejdą do Twojego domu.

Jak w przypadku każdej innej rasy, chihuahuas potrzebują dużo socjalizacji i szkolenia w zakresie posłuszeństwa. Bez formalnego programu szkolenia mogą być nieśmiałe lub przestraszone w stosunku do ludzi lub zwierząt. Mogą też być uparte w stosunku do swoich właścicieli, dlatego tak ważna jest ich wczesna socjalizacja. Chihuahuas są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ale mogą nie być najlepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Jeśli planujesz zabrać nowego psa do domu, upewnij się, że będzie on socjalizowany z dziećmi w tym samym wieku i tej samej płci.

Zdrowie

Oprócz czułej osobowości chihuahua, pinczer miniaturowy jest podatny na różne problemy zdrowotne, w tym mukopolisacharydozę, chorobę zwyrodnieniową, która powoduje powstawanie małych, białych kryształów w rogówce. Kryształki te mogą powodować niewielkie zaburzenia widzenia, a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do ślepoty. Aby zapobiec tej chorobie u Twojego Chihuahua, dbaj o to, aby był szczupły i aktywny.

Chociaż Chihuahua mają długą żywotność, nadal są podatne na powszechne choroby, w tym infekcje bakteryjne i wirusowe. Szczepienia są niezbędne, aby zapobiec wielu dolegliwościom u chihuahuy. Niektóre choroby często występujące u pinczera miniaturowego to postępujący zanik siatkówki, zwichnięcie rzepki, niedoczynność tarczycy i choroby serca.

Jako rasa mieszana, stan zdrowia tej rasy jest podobny do stanu zdrowia rasy rodzicielskiej. Jednak samce tej rasy są zwykle większe od samic. Dlatego też najlepiej jest kąpać psa mieszańca dwa razy w tygodniu przy użyciu łagodnego szamponu dla psów. Ponieważ jednak zdrowie psa chihuahua jest ściśle związane ze zdrowiem jego rodzica chihuahua, mogą u niego wystąpić problemy z zębami. Oprócz regularnego szczotkowania, mieszaniec powinien być zabierany do lekarza weterynarii na regularne kontrole i badania.

Życie pinczera miniaturowego może wynosić od czternastu do szesnastu lat. Na długość życia pinczera miniaturowego wpływa kilka czynników, ale średnio chihuahua mogą żyć od czternastu do osiemnastu lat. Średnia długość życia wynosi od 14 do 16 lat, choć niektóre mogą dożyć nawet 20 lat. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka towarzysza, a dobrze wychowany pies z pewnością wywrze na nim trwałe wrażenie.

Koszt

Przy porównywaniu ceny pinczera miniaturowego Chihuahua należy pamiętać, że rasa ta jest bardzo aktywna. Chihuahuy są dobrymi psami do kolan, natomiast pinczerki miniaturowe są bardziej niezależne. Obie rasy są bardzo lojalne i kochające zabawę, ale pinczerki miniaturowe potrzebują więcej uwagi. Chihuahuas są również bardzo energiczne i potrzebują dużo uwagi.

Psy te są znane z tego, że są małe i niedrogie, a ich sierść może mieć dowolny kolor, a nawet kombinację dwóch kolorów. Chipiny nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji i wymagają umiarkowanej ilości ruchu. Nie są one jednak przeznaczone dla wszystkich. Chipiny powinny być socjalizowane z innymi psami i dziećmi. Mogą być drażliwe, jeśli traktuje się je brutalnie, dlatego ważne jest, aby socjalizować je w młodym wieku.

Cena pinczera miniaturowego Chihuahua jest bardzo zróżnicowana. Ceny mogą się wahać od 75 do 2000 dolarów. Psy designerskie mogą kosztować ponad dwa razy więcej. Ogólnie rzecz biorąc, Chihuahuas są świetne z dziećmi, ale Mini Pins ma tendencję do gonienia kotów. Koszt Chihuahua Mini Pinscher może się różnić w zależności od osoby.

Cena Chihuahua Mini Pinscher zależy od hodowcy. Chihuahua czekoladowy & tan Chihuahua może kosztować 1 500 $, podczas gdy standardowy kolor Chihuahua może kosztować od 500 $ do 1 000 $. Wielobarwny Chihuahua jest nazywany psem „mieszanym”. Jeden kolor jest noszony na górnej połowie ciała, a jasny kolor znajduje się na klatce piersiowej, twarzy, pysku, palcach i pod brodą.

Podobne Tematy