Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Beagle Pincher Mix, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Rasa ta jest niezwykłym połączeniem dwóch psów, dlatego w tym artykule omówimy jej cechy charakterystyczne, pielęgnację i zdrowie. Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie wygląda mieszaniec pinczera beagle’a, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Zobaczysz, że jest to pies spokojny i radosny, posiadający wszystkie cechy psów rasy Beagle i Min Pin.

Beagle pinczer mix

Beagle pinczer mix

Beagle pinczer jest rasą wesołą i energiczną. Ta rasa psów najlepiej nadaje się dla aktywnych właścicieli, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Te figlarne, żywiołowe psy są bardzo przyjazne i potrzebują dużo ruchu. Pierwotnie zostały wyhodowane do tropienia zwierzyny i kierują się przede wszystkim węchem. Dlatego też należy koniecznie zapewnić swojemu pinczerowi Meagle odpowiednią ilość ruchu. Oto kilka faktów na temat tej rasy psów.

W przeciwieństwie do typowego Beagle’a, pinczer Beagle jest hipoalergiczny. Mają krótką sierść i pomarszczoną twarz. Ten typ psa jest przyjazny, kochający i towarzyski. Szczeniaki pinczera beagle’a są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów. Nazwa „Peagle” określa tę krzyżówkę puga i beagle’a.

Ten typ psa najlepiej nadaje się dla rodzin, ponieważ bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Mimo że psy te potrafią być figlarne, należy uczyć dzieci, aby nie chwytały za klapnięte uszy. Podobnie pinczera miniaturowego należy przyuczyć, aby nie bawił się swoimi długimi uszami, ponieważ może to powodować infekcje uszu. Ponadto rasa psów Bagel jest rzadkim połączeniem rasy beagle i basset hound. Jest to jednak doskonała rasa, którą warto mieć w swojej rodzinie, ponieważ jest znana ze swojej zgodności z ludźmi w każdym wieku.

Mieszańce pinczera beagle’a są wspaniałym połączeniem dwóch popularnych ras psów. Beagle jest najbardziej rozpowszechnioną rasą, ale możesz wybrać mieszankę pinczera beagle’a, która będzie pasować do Twojego stylu życia. Beagle pinczery są małe, ale ich energiczna natura sprawia, że są idealnymi psami do kolan. Mają duże zdolności adaptacyjne i uwielbiają bawić się ze swoimi właścicielami. Mimo że są wesołe, mogą być trudne w szkoleniu.

Charakterystyka

Beagle to popularna rasa psów, która została wyhodowana ze względu na swoje zdolności myśliwskie i węchowe. Amerykańscy hodowcy beagle’ów chcieli mieć mniejszego psa myśliwskiego, który mógłby dotrzymać kroku lisom. W związku z tym pies ten był intensywnie hodowany, aby był krótszy. W 1885 roku został formalnie uznany za rasę przez American Kennel Club. Rasa ta jest popularna jako pies pracujący, a wiele z nich jest wykorzystywanych w policji, wojsku oraz w ratownictwie.

Szczeniak beagle jest inteligentną, zabawną i niezależną rasą psów. Miłość pinczera beagle do jedzenia i uwaga poświęcana szkoleniu sprawiają, że smakołyki są doskonałą nagrodą w szkoleniu. Ma również silny popęd zapachowy, dlatego ważne jest, aby trzymać go na smyczy zawsze, gdy przebywa na zewnątrz. Podczas zabawy lub ćwiczeń na zewnątrz należy trzymać psa na smyczy i używać głosu i rąk do wydawania komend.

Mieszaniec pinczera miniaturowego i beagle’a potrzebuje codziennego spaceru trwającego około 30 minut. Rasa ta lubi przebywać na świeżym powietrzu i potrzebuje w pełni ogrodzonego podwórka. Ze względu na to, że może być zdolnym uciekinierem, Mini Pin Beagle wymaga ogrodzonego podwórka. Rasa Mini Pin Beagle jest doskonała dla dzieci i dorosłych, ale najlepiej nadaje się dla starszych dzieci lub osoby dorosłej. Rasa ta jest również doskonałym zwierzęciem rodzinnym.

Mieszaniec pinczera beagle’a i pinczera miniaturowego ma podobne problemy zdrowotne. Ponieważ te dwie rasy są czystej krwi, mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne. Niedoczynność tarczycy, stan, w którym gruczoł tarczowy wytwarza niewystarczającą ilość hormonów, może prowadzić do osłabienia, senności i problemów z sierścią. Inne objawy mogą obejmować wrażliwość na zimno i infekcje skórne. Aby potwierdzić, czy pies cierpi na któreś z tych schorzeń, konieczne jest wykonanie badań krwi.

Zdrowie

Synchery beagle nie są odporne na różne schorzenia. Jednym z takich schorzeń jest zwichnięcie rzepki. Powoduje ono wysunięcie się rzepki z rowka na kości udowej. Oprócz bólu powoduje to również sporadyczne przeskakiwanie i nieprawidłowy ruch tylnych kończyn. Innym poważnym problemem występującym u tej rasy jest choroba krążka międzykręgowego (IVDD), która powoduje wybrzuszenie rdzenia kręgowego. W wyniku tego pies może wykazywać takie objawy, jak garbienie się do tyłu, utrata apetytu, spadek aktywności i kontroli jelit. W ciężkich przypadkach pies może nawet umrzeć.

Sprawdź też:   Wszystko o beagle pitbull mix - Opis rasy psów

Chociaż psy tej rasy są stosunkowo zdrowe, ich długa żywotność budzi wątpliwości. W związku z tym właściciele często skarżą się na przypadłość znaną jako dysplazja stawów biodrowych psów. W przypadku beagli staw biodrowy jest zniekształcony. Powoduje to stan zapalny i ból, co może prowadzić do kulawizny. Zarówno samiec, jak i samica Meagla są podobnej wielkości i wagi, ale mają inny typ stawu biodrowego.

Mieszaniec Beagla i pinczera to wspaniały zwierzak rodzinny. Obie rasy są towarzyskie, co czyni je świetnymi towarzyszami dla dzieci w każdym wieku. Podobnie pinczer miniaturowy wymaga wczesnej socjalizacji. Dzieci w każdym wieku należy nauczyć, aby trzymały się z dala od długich uszu psa, które mogą spowodować bolesne obrażenia. Ponadto mieszańce beagle’a i pinczera miniaturowego są doskonałymi towarzyszami dla całej rodziny. Psy te mogą dogadać się z niemal każdym członkiem rodziny.

Krzyżówka pinczera miniaturowego z beaglem może odziedziczyć po rodzicach wiele różnych schorzeń. Mimo że obie rasy są podobne pod względem ogólnego stanu zdrowia, szczenię może być podatne na schorzenia, których nie odziedziczyło po rodzicach. Typowy mieszaniec pinczera beagle’a będzie żył od 10 do 16 lat. Mogą one odziedziczyć takie choroby, jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy czy jaskra. W zależności od ras występujących w miocie, pinczer miniaturowy może być również podatny na otyłość.

Opieka

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszańca pinczera beagle, oto kilka wskazówek, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie. Beagle są czułymi, przyjaznymi psami, które dobrze dogadują się z innymi psami w domu. Są także niezwykle kochane i chętne do zabawy, więc z pewnością pokochasz ich obecność w domu! Zanim jednak kupisz nowego szczeniaka, powinieneś dowiedzieć się nieco więcej o ich osobowości, temperamencie i pielęgnacji.

Psy rasy beagle i pinczer miniaturowy są naturalnie związane, co czyni je wspaniałymi towarzyszami rodzin. Jeśli jednak masz małe dzieci, ważne jest, aby nauczyć je, aby nie chwytały długich uszu Meagle’a! Dzieci należy nauczyć, aby szanowały uszy pinczera miniaturowego, ponieważ może to sprawić im ból. W związku z tym wczesna socjalizacja ma kluczowe znaczenie. Opieka nad szczeniętami rasy beagle pincher mix obejmuje socjalizację z dziećmi, zwłaszcza tymi, które mogą być szorstkie.

Mieszaniec beagle pincher jest krzyżówką beagle’a i pinczera miniaturowego. W wyniku takiego połączenia powstaje mały, delikatny pies zabawka o dużych brązowych oczach i długich uszach. Szczeniaki mieszańca pinczera beagle’a są wesołe, lojalne i czułe. Są doskonałymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi i doskonale nadają się do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Są niezwykle łatwe w pielęgnacji i doskonale sprawdzą się jako zwierzęta domowe w każdym stylu życia.

Opieka nad szczeniętami rasy beagle pinczer mix może być różna, w zależności od wybranego typu psa. Meagle są generalnie zdrowe, ale mogą odziedziczyć problemy zdrowotne po jednym z rodziców. Z tego powodu zaleca się przeprowadzenie dokładnych badań na temat potencjalnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza jeśli planujesz sprowadzić psa do domu. Z reguły Meagle mają krótsze kufy niż psy rasy Meagles. Dobrze pielęgnowany Meagle powinien dożyć piętnastu lat.

Własność

Jeśli rozważasz kupno psa, mieszanka pinczera miniaturowego i Beagle’a może być doskonałą krzyżówką. Oba psy są znane ze swojej sympatii do dzieci i są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Pinczery miniaturowe wymagają wczesnej socjalizacji, ponieważ ich długie uszy mogą ranić i stresować psa. Mieszaniec beagle’a i pinczera może być wspaniałym zwierzęciem domowym, ale wymaga wczesnej socjalizacji.

Beagle jest bardzo inteligentnym psem, który kocha dzieci i dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi. Mimo że pies tej rasy nie zrzuca dużo wody, potrzebuje trochę ruchu. Jest dobry w kontaktach z dziećmi i wymaga wczesnej socjalizacji. Mieszaniec pinczera beagle’a jest również lojalny i czuły, i powinien być zapoznawany z dziećmi na wczesnym etapie życia. Psy te mogą dobrze żyć z dziećmi, ale mogą nie być odpowiednie dla rodziny z małymi dziećmi.

Pinczery miniaturowe są bardziej odpowiednie do mieszkania i wymagają comiesięcznych kąpieli. Beagle może zrzucać sierść kilka razy w roku, natomiast Meagle nie jest psem o silnej sierści. Zarówno beagle, jak i pinczer mają figlarne, energiczne osobowości, więc możesz oczekiwać, że meagle będzie żywiołowy. Meagle jest łatwy w szkoleniu i lubi bawić się z Tobą na dworze.

Podobne Tematy