W tym artykule znajdziesz informacje na temat krzyżówek Beagle-Basset Hound i Border Collie-Bernese Mountain Dog. Rasa ta charakteryzuje się wysokim poziomem energii i powinna być codziennie wyprowadzana na spacery lub wędrówki. Ze względu na swój instynkt pasterski Border Collie nie nadają się do trzymania na dworze ani do mieszkania. Zamiast tego powinny przebywać na świeżym powietrzu przez cały dzień, każdego dnia.

Krzyżówka Border Collie z berneńskim psem górskim

Krzyżówka Border Collie z berneńskim psem górskim ma wiele zalet. Ten szczególny pies jest mieszańcem średniej wielkości, jest zarówno inteligentny, jak i posłuszny. Zarówno Border Collie, jak i Berneński Pies Górski są posłuszne i bardzo poważnie traktują szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Ze względu na podobieństwa ras, Border Collie będzie miał prawdopodobnie miękką i puszystą sierść. Będzie też wymagał więcej szkolenia niż berneński pies górski, ponieważ ma większą skłonność do zrzucania sierści niż berneński pies górski. Ponadto mieszaniec amerykańskiego psa eskimosko-bordera jest niezwykle inteligentny i przyjazny.

Krzyżówka Border Collie i berneńskiego psa górskiego to doskonały wybór dla rodzin poszukujących przyjaznego i lojalnego towarzysza. Choć obie rasy mają odrębne osobowości, są energiczne, czujne i inteligentne. Border Collie-Bernese Mountain Dog jest bardzo dobry w stosunku do dzieci i dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi. Jednak ich zdrowie jest zagadką. Odpowiednia opieka pomoże Ci uniknąć problemów z Twoim nowym psem.

Berneński pies górski jest rasą aktywną, która dobrze radzi sobie w domu. Życie w mieszkaniu nie jest idealne dla tej rasy, ponieważ potrzebuje ona własnej przestrzeni do wędrówek. Jak wszystkie psy, Berneńczyki są bardzo inteligentne i aktywne, potrzebują dużo ruchu, aby utrzymać swoją wagę w ryzach. Dobry plan ćwiczeń będzie obejmował 60 minut aktywności dziennie, a także dużo ruchu.

Krzyżówka Border Collie z Jack Russell Terrierem

Border Jack jest psem średniej wielkości, który może ważyć od 22 do 32 funtów. Ich wzrost różni się nieznacznie w zależności od tego, jakie psy są ich rodzicami. Niezależnie od wielkości, wymagają dużej ilości fizycznej i psychicznej stymulacji. Ogólnie rzecz biorąc, Border Jack osiąga wysokość od 16 do 22 cali. Nawyk teriera do grzechotania prawdopodobnie pozostanie niezmieniony. Niektóre cechy Border Jacka nie są jednak obecne w jego pochodzeniu od Jack Russella.

Mimo że pies ten jest bardzo żywy, krzyżówki Border Collie i Jack Russell Terriera nie są dla każdego. Rasa ta nie jest dobrym wyborem dla początkujących właścicieli psów. Tendencja Border Collie do bycia terytorialnym nie jest dla każdego. Mimo że Pit Bull ma złą reputację, wielu właścicieli woli tę rasę, ponieważ jest ona zarówno słodka, jak i wszechstronna. Chociaż można być dobrym właścicielem psa i jednocześnie chronić swój dom przed niepożądanymi gośćmi, nie jest dobrym pomysłem kupno Border Pit, jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z Pitbullem.

Jack Russell teriery są czułe i towarzyskie. Na ogół nie nadają się do jednoosobowych gospodarstw domowych. Mimo że są łatwe w pielęgnacji, często się gubią. Dlatego też, jeśli nie przepadasz za fruwającą sierścią, wybierz psa będącego krzyżówką Jack Russell i Jack Russell Terriera z rodzicami o niskiej sierści. Istnieje kilka różnych powodów, dla których warto rozważyć zakup krzyżówki Jacka Russella z Jackiem Russellem Terierem.

Mieszanka Border Collie i Basset Hound

Mieszanka Border Collie i Basset Hound jest stosunkowo zdrową rasą. Temperament mieszańca Border Collie i Basset Hound jest bardzo podobny do obu ras rodzicielskich. Border Collie jest na ogół większy od Basset Hounda i odwrotnie. Nie oznacza to, że mieszaniec Border Collie i Basset Hound nie może mieć problemów zdrowotnych. Mimo że rasa ta jest ogólnie uważana za zdrową, nadal ważne jest, aby pies był poddawany rutynowym badaniom lekarskim.

Mieszaniec Border Collie i Basset Hound jest bardzo inteligentny, lojalny i aktywny. Jest dobrym towarzyszem dla rodzin, ponieważ potrzebuje ruchu i uwagi. Jak każda rasa, psy tej rasy wymagają dużej ilości ruchu i stymulacji umysłowej. Regularne spacery i zabawa w przeciąganie liny to dobre sposoby, aby wyprowadzić mieszańca Border Collie-Basset Hound na spacer i zapewnić mu dużo ruchu. Jak wszystkie psy, rasa ta wymaga szkolenia w zakresie socjalizacji.

Właściwości fizyczne tej rasy są dość podobne do innych ras. Border Collie jest niezwykle wysportowany i pełen wigoru. Charakterystyczne dla tej rasy są hełstu brellur i audveldum haetti. Border Collie może biegać i bawić się godzinami, nie zawaha się też zadrzeć z dziećmi. Ci, którzy mieli do czynienia z mieszańcem Border Collie i Basset Hound, docenią tego energicznego psa.

Sprawdź też:   Wszystko o Beagleman - Rasa psów

Mieszaniec Beagle-Basset Hound

Mieszaniec Border Collie Basset Hound to krzyżówka Border Collie i Basset Hound. Pies może mieć dowolną kombinację cech obu ras. Pies ten nie jest czystej krwi, a hodowcy zazwyczaj hodują wielopokoleniowe krzyżówki, aby zapewnić jak najzdrowsze szczenię. Organizacja Humane Society of the United States szacuje, że w Stanach Zjednoczonych działa ponad 10 000 młynów szczeniąt, a tysiące innych hodowców przydomowych sprzedaje szczenięta w całym kraju.

Mieszaniec Border Collie Basset Hound może mieć którąkolwiek z następujących cech: wysoki poziom energii i niski poziom aktywności. Border Collie ma silny instynkt pasterski, co sprawia, że długie spacery lub wędrówki są niezbędne. Border Collie Basset Hound mix może być nieco większy niż jego żeński odpowiednik. Chociaż mieszaniec Border Collie Basset Hound jest doskonałym towarzyszem dla rodzin z dziećmi, nadal jest to bardzo aktywna rasa.

Ta rasa psów jest bardzo inteligentna i ma dobrą równowagę. Te dwa typy psów gończych są również bardzo aktywne, ale nie są takie same. Oba są psami średniej wielkości o wysokim poziomie energii. Szczeniaki mieszańca Border Collie Basset Hound są zazwyczaj znacznie wyższe niż ich odpowiedniki. Samce Border Collie są bardziej narażone na dysplazję stawów biodrowych niż suki, ale nie oznacza to, że nie nadają się do rodziny z dziećmi.

Border Staff

Mieszaniec Border Staff collie basset hound to zabawna i lojalna rasa mieszana. Jego wielkość jest mniej więcej taka sama jak Beagle’a, a waga waha się między 40 a 60 funtów. Jego sierść jest miękka i falista. Jego wielkość wynosi od około 20 do 22 cali. Jego oczy są duże i okrągłe. Są również bardzo towarzyskie. Borderstaff jest dobrym wyborem dla osób poszukujących aktywnego psa rodzinnego.

Psy te są bardzo inteligentne i towarzyskie. Ich zamiłowanie do zabawy jest oczywiste, ale są też lojalne i chronią swoich właścicieli. Jeśli planujesz wyszkolić psa rasy Border Staff collie basset hound, aby był doskonałym zwierzęciem rodzinnym, najlepiej zainwestuj w klatkę dla szczeniąt. Szczeniaki Border Staff collie basset hound mix są również dobrze wychowane, czułe i chętne do zabawy.

Jeśli planujesz kupić Border Staff collie basset hound mix, musisz wiedzieć, jakiego typu osobowości szukasz. Basset houndy są zazwyczaj dominujące, podczas gdy mieszańce Border Staff collie basset hound są bardziej potulne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki typ osobowości chcesz przed zakupem jednego. W ten sposób unikniesz niespodzianek, gdy przyniesiesz do domu nowego członka rodziny.

Border Point

Border Point jest niezwykle popularną rasą mieszaną. Border Collie i basset hound są lojalne i bardzo podatne na szkolenie, potrzebują około jednej godziny ruchu dziennie. Border Point ma około 19-24 cali przy łopatce i waży około 35-60 funtów. Border pointy mają zazwyczaj krótką lub średnią sierść, a ich umaszczenie jest połączeniem koloru różowego pointera i czarnego collie.

Rasa Border Collie została po raz pierwszy uznana przez AKC w 1955 r., a w 1995 r. została formalnie uznana przez AKC jako odrębna rasa. Border Collie ma oddanych zwolenników i jest uważany za psa pracującego, myśliwskiego i pasterskiego. Nie oznacza to jednak, że Border Collie nie są dobre w stosunku do dzieci! W rzeczywistości są one zazwyczaj dużo bardziej tolerancyjne w stosunku do dzieci niż ich kuzyni z rasy Pointer. Ale to, że są figlarne, nie oznacza, że nie pasują do rodziny.

Border Point to mieszaniec border collie i bassehunda, który jest bardzo inteligentny. Mają taką samą tendencję do uczenia się nowych rzeczy i są bardzo podatne na szkolenie. Choć Border Pointy mogą wydawać się nieco dziwną rasą, doskonale nadają się na zwierzęta rodzinne. Ich miłość do ludzi i uwaga, jaką poświęcają ludziom, sprawią, że będą doskonałym towarzyszem. Ale nie jest to jedyny pies, który dobrze nadaje się do rodziny.

Podobne Tematy