Jeśli szukasz wiernego i chętnego do zabawy psa, rozważ mieszankę Beagle Labrador Mix. Ta krzyżówka dwóch ras została pierwotnie wyhodowana, aby biegać u boku swoich panów. Połączenie kolorów sierści sprawia, że psy tej rasy są zarówno urocze, jak i skore do zabawy. Mieszańce beagle’a i labradora wymagają kochającego domu i odpowiedniej ilości fizycznej i psychicznej stymulacji, aby mogły się rozwijać. Muszą też być aktywne, ponieważ łatwo się nudzą i nie nadają się do spokojnego trybu życia.

Beagle i labradory zostały wyhodowane, aby biegać u boku swoich panów

Beagle i labradory są niezwykle energiczne i kochane. Ich nazwy pochodzą od ich przeznaczenia jako towarzyszy polowań i połowów. Pierwotnie psy te miały być duże i silne, ale później wyhodowano je jako mniejsze i bardziej zwinne, aby mogły gonić króliki. Chociaż nie jest to najbardziej praktyczna rasa psów do mieszkania lub małego domu, świetnie sprawdzają się w środowisku rodzinnym.

Beagle i labradory mogą być temperamentne w stosunku do dzieci i innych zwierząt domowych. Beagle mają tendencję do szczekania, gdy są zdenerwowane. Potrzebują też dużo ruchu i regularnej zabawy. Aby nie szczekały nadmiernie, codziennie dawaj im zabawkę w formie układanki. Beagle i labradory mają bardzo wysoki poziom energii i powinny być regularnie ćwiczone.

Mimo że zarówno labradory, jak i beagle zostały wyhodowane, aby biegać razem ze swoimi właścicielami, niektóre rasy nie są ze sobą kompatybilne. Labrador jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, ale nie jest zalecany do mieszkania. Labradory są na ogół tolerancyjne w stosunku do innych psów, ale mogą być mniej towarzyskie w stosunku do innych zwierząt domowych. Z kolei boksery dobrze radzą sobie z innymi zwierzętami i dziećmi, o ile nie są źle traktowane.

Beagle i labradory mają mieszankę kolorów sierści

Pierwsza generacja ras mieszanych, Beagador, ma 25 możliwych kombinacji kolorów sierści. Wynika to z unikalnych cech każdej z ras. Labradory są większe i ważą więcej niż Beagle, a ponadto mogą mieć dowolną kombinację trzech standardowych kolorów. Labradory to psy średniej wielkości, które mogą ważyć do 80 funtów. Ponieważ mają mieszankę kolorów sierści, mogą mieć każdy z tych kolorów.

Beagle jest energiczny, lojalny i bardzo towarzyski. Rasa ta doskonale rozwija się w aktywnym gospodarstwie domowym i potrzebuje dużo ruchu i czasu na zabawę. Choć potrzebują dużego podwórka, aby się wybiegać, często są tolerancyjne wobec dzieci i innych zwierząt domowych. Beagador znany jest z doskonałego temperamentu i nie jest szczekliwy. Są również bardzo zdrowe, co czyni je doskonałym wyborem dla zapracowanych rodzin.

Labradory i Beagle mają podobne rysy twarzy. Oba mają długi pysk i dużą głowę w kształcie kopuły. Uszy labradorów są wyżej osadzone i opadają ku dołowi pod kątem pyska. Oba mają krótką, gęstą sierść. W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Beagle’a, labrador ma więcej żółtego koloru sierści niż Beagle.

Beagle i labradory są skore do zabawy

Jako część rodziny psów gończych, beagle i mieszańce labradora są z natury skore do zabawy. Rasy te powinny otrzymywać około 30 minut ruchu dziennie, w tym spacery i zabawy w aportowanie. W związku z tym należy kontynuować szkolenie szczeniaka w zakresie przywołania, a także trzymać go na smyczy, gdy przebywa na zewnątrz. Rasa ta jest również psem węchowym, więc nie spuszczaj go ze smyczy!

Te dwie rasy są bardzo towarzyskie i uwielbiają uwagę. Ich żywiołowa i przyjazna natura może być zbyt silna dla niektórych ludzi. Jeśli jednak mieszkasz w mieszkaniu, mogą one stać się zbyt przyjacielskie i zacząć kopać i wyć, próbując zwrócić na siebie uwagę. Aby temu zapobiec, zadbaj o to, aby Twój beagle lub mix labradora miał codziennie dużo ruchu. Zabawki logiczne to również świetny sposób na stymulowanie umysłu i ciała psa.

Psy rasy beagle i labrador są bardzo inteligentne i skłonne do zabawy. Obie rasy są znane ze swojego figlarnego temperamentu i są świetnymi towarzyszami dla rodzin. Psy rasy beagle i mieszańce labradorów dożywają nawet 15 lat. Psy te mogą być jednak drogie. Dobrej jakości, zadbany beagle będzie Ci służył przez lata. Średni koszt zakupu psa rasy beagle i mieszańca labradora wynosi od 600 do 1000 dolarów. Jeśli rozważasz sprowadzenie szczeniaka do domu, upewnij się, że dobrze sprawdziłeś hodowców i znalazłeś odpowiedniego dla siebie.

Mieszańce beagle’a i labradora potrzebują kochającego domu

Mieszańce beagle’a i labradora potrzebują dużego, ogrodzonego podwórka. Część mieszańca Beagadora uwielbia eksplorację na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, być może będziesz musiał rozważyć mniejszy dom. Psy tej rasy mogą być bardzo aktywne i mogą gryźć meble i ubrania. Ten typ psa będzie również potrzebował więcej ruchu niż typowy pies domowy. Psy rasy Beagle Labrador mix potrzebują co najmniej trzydziestu do czterdziestu minut ćwiczeń dziennie.

Psy rasy Beagle Lab mix są niezwykle inteligentne i uwielbiają sprawiać przyjemność swoim właścicielom. Jednak w zależności od rodziców i warunków życia Twojego pupila, będą one miały bardzo różne osobowości. Jeśli szukasz psa bardziej spokojnego i wyluzowanego, zawsze możesz poszukać organizacji ratowniczych. Mieszańce Beagle Lab są również dobrymi kandydatami dla rodzin, które nie przywiązują dużej wagi do pewnych cech osobowości. Organizacje ratownicze są również doskonałym miejscem do znalezienia dorosłego psa.

Sprawdź też:   Wszystko o rasie Beagle-Cocker Spaniel

Psy rasy Beagle Lab mix są wspaniałymi psami rodzinnymi. Nawet małe dzieci pokochają ten typ psa. Chociaż szczeniaki potrafią rozrywać różne rzeczy, dorosłe psy rasy Beagle Lab Mix są wyjątkowo dobrze wychowane i spokojne. Przytulają się do Ciebie na kanapie, siedzą cicho w psim legowisku i są bardzo lojalne. Mogą jednak cierpieć na pewne dolegliwości zdrowotne. Konieczne mogą być regularne badania kontrolne psa rasy beagle labrador, aby zapewnić mu długie i zdrowe życie.

Wątpliwości zdrowotne

Mieszaniec beagle labrador to ekscytująca krzyżówka dwóch najpopularniejszych ras psów. Choć historia beagle’a jest niejasna, są to psy przyjazne i lojalne. Takie połączenie sprawia, że są doskonałymi psami służbowymi i wspaniałymi zwierzętami domowymi. Są doskonałym wyborem dla tych, którzy kochają przebywanie na świeżym powietrzu i chcą mieć wesołego, dobrze wychowanego psa. Obawy dotyczące zdrowia mieszańca beagle labradora obejmują:

W przypadku mieszańca beagle labradora oczy psa są szczególnie narażone na pewne problemy zdrowotne. Psy mogą być podatne na choroby oczu, takie jak postępujący zanik siatkówki, który może prowadzić do ślepoty. Beagadory mają również skłonność do dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, które są schorzeniami stawów powodującymi wady rozwojowe. Chociaż dostępne jest leczenie tego schorzenia, może być ono trudne do uniknięcia.

Silny instynkt pracy u Beagle Labrador mix oznacza, że potrzebuje on stymulacji umysłowej i ćwiczeń fizycznych. Jeśli te potrzeby nie są zaspokajane, pies rasy beagle labrador może stać się hałaśliwy i destrukcyjny. Mieszaniec rasy beagle labrador nie może przebywać w pomieszczeniach zamkniętych przez dłuższy czas. Każdego dnia należy zabierać je na co najmniej dwa umiarkowane spacery, z których jeden powinien trwać co najmniej godzinę. Takie spacery pozwolą Twojemu mieszańcowi beagle’a z labradorem rozprostować nogi i poznać inne psy.

Życiorys

Życiorys beagle’a wynosi zazwyczaj od 12 do 15 lat, a przeciętny beagle dożywa około 16 lat. Beagle są jednak podatne na problemy zdrowotne, w tym dysplazję stawów biodrowych, zerwanie więzadeł w tylnych łapach i choroby serca. Co więcej, psy tej rasy są również podatne na choroby oczu i płuc oraz przewlekłe alergie. Są to powody, dla których warto rozważyć przeprowadzenie badań lekarskich u swojego nowego pupila.

Żywotność mieszańca Beagle Labrador może wynosić od 14 do 16 lat. Beagle może osiągnąć od 13 do 15 centymetrów w ramionach. Beagle ma skłonność do otyłości, dlatego należy pamiętać o odpowiednim żywieniu. Psy tej rasy mogą nadmiernie szczekać, jeśli czują się zagrożone lub zdenerwowane. Jednak dzięki szczekaniu może być doskonałym psem stróżującym. Jeśli Twoja rodzina jest aktywna, Beagador będzie pasował idealnie.

Mieszaniec labradora i beagle’a ma ciekawską naturę, dzięki czemu jest wspaniałym zwierzęciem domowym. Wymaga dużo szkolenia, ale jeśli zostanie odpowiednio wytrenowany, może zapewnić wiele godzin rozrywki. Rasa ta ma również korzenie myśliwskie i może towarzyszyć Ci podczas przygód na świeżym powietrzu. Mieszańce Beagle Lab są zwierzętami stadnymi i nie powinny być pozostawiane same w domu. Dlatego ważne jest, aby już jako szczeniak socjalizować go z różnymi osobami, aby nie stał się odludkiem.

Koszt

Koszt szczeniaka rasy Beagle Labrador mix jest stosunkowo niski, jeśli poszukuje się psa dobrej jakości. Ważne jest jednak, aby kupować je od renomowanego hodowcy, który zapewnia świadectwa zdrowia i badania weterynaryjne wszystkich swoich szczeniąt. Renomowany hodowca sprawdzi także rodziców pod kątem ewentualnych problemów zdrowotnych, w tym alergii i innych chorób skóry i sierści. Co więcej, powinieneś zapytać o wszelkie problemy z temperamentem i zdrowiem Twojego potencjalnego nowego nabytku, ponieważ każdy mieszaniec może odziedziczyć niektóre cechy po swoich rodzicach.

Mieszaniec Beagle Labrador ma doskonały temperament. Dobrze dogadują się z innymi psami i zwierzętami domowymi. Należy jednak pamiętać, że łatwo się rozpraszają, dlatego ważne jest, aby zapewnić im wystarczającą ilość czasu na ćwiczenia i stymulację umysłową. Dlatego też należy przeznaczyć dużo czasu na spacery, zabawę w aportowanie i bieganie po domu. Bez wystarczającej ilości ruchu pies może stać się drażliwy, może mieć problemy ze stawami i otyłością.

Mieszaniec Beagle Labrador to interesująca krzyżówka dwóch popularnych ras. Chociaż zarówno labrador, jak i beagle są znane z tego, że są zabawne i ciekawskie, nie mają tych samych cech. Oprócz tego, że są bardzo inteligentne i energiczne, Beagador może być początkowo nieco nadpobudliwy. Z czasem może stać się bardziej cierpliwym, kochającym psem i wspaniałym towarzyszem.

Podobne Tematy